fbpx

Point Akaryakıt ile Akaryakıt takibi
ÇOK KOLAY

Point Akaryakıt mobil uygulaması ile aracınızın/araçlarınızın akaryakıt alımlarının anlık takibini ve ödemesini yapabilirsiniz.

Üstelik her alışverişinizde indirim kazanacaksınız!

Mobil Uygulamadan Devam Etmek İçin Hemen Tıklayın

Başvuru Formu

  Avantajlar

  Point Akaryakıt ile akaryakıt indiriminizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz sayıda araç ekleyebilir, işlemlerinizi anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Aracınızdan inmeden aracınıza yakıt alabilir, yolunuza hız kesmeden devam edersiniz.
  Temassız Alışveriş İmkanı

  Aracınızdan inmeden yakıt alarak yolunuza devam edebilirsiniz.

  Yanlış Yakıt Alımını Önler

  Aracın deposuna yanlış ürün verilmesi engellenir.

  Fiyat Avantajı

  İşlem anında indirim sağlanır.

  Ödeme Kolaylığı

  Banka teminatsız ve masrafsız.. Her banka kredi kartı tanımlanabilir.

  İşlem Takibi

  Araç istasyondan yakıt alımını gerçekleştirdikten hemen sonra Mobil uygulama işlemlerim alanından anlık takip edebilirsiniz.

  Yeni Araç Plaka Ekleme

  Mobil uygulama yeni araç kayıt ekranından, yeni aldığınız araç plaka bilgisini giriş yapın, biz tanımlama yaparak yeni aracınız ile tüm avantajlardan faydalanmanızı sağlayalım.

  Muhasebe Kolaylığı

  Kasa Fişi yerine ayda iki defa faturanız sisteme tanımladığınız TCKN/Vergi numaranız ve fatura bilgilerinize göre e-fatura olarak e-mail adresinize gönderilir.

  Raporlama Kolaylığı

  İstediğiniz döneme ait yakıt alımı raporlarınıza ulaşabilirsiniz. Tarih, istasyon ve yakıt fiyat/litre detayları istediğiniz zaman raporlanabilir. Petrol Ofisi ile Türkiye genelinde geniş bir istasyon ağından hizmet alınır.

  Nasıl Üye Olabilirim?

  Kayıt Olun

  Sayfada ki başvuru alanından veya Telefonunuzda GooglePlay veya AppStore üzerinden üye başvuru formu ile ön kayıt yapabilirsiniz.

  Rahatça Kullanın

  Telefonunuza gelecek olan kullanıcı adı ve şifre ile uygulamaya giriş sağlayarak sizden istenen bilgileri doldurmanız için yönergeleri takip edebilirsiniz.

  Bilgi Güvenliği

  Sizden istenen her bilgi size sunacağımız hizmetin aksamaması için önemlidir.

  Bu Fırsat Kaçmaz

  Neden bizi tercih etmelisiniz?

  Yakıt Almanın En Keyifli Hali…

  Mobil Uygulamada Ekstra İndirim Fırsatı

  Nasıl Çalışır?

  Sıkça Sorulan Sorular

  Petrol Ofisi AutoMatic Sistem üzerinden akaryakıt satışı gerçekleştiren; Firmaların tüm akaryakıt tüketimlerinde filo yönetiminin sağlanarak, talebe özel raporlama teknikleri ile beraber farklı vade ve ödeme seçenekleri sunan akaryakıt çözüm ortağıdır.

  Araçlarınıza yakıt alımlarını araç plakanıza tanımlı ekipman veya kart ile Petrol ofisi istasyonlarında aracınızdan inmeden indirimli yakıt alabileceğiniz ödeme sistemidir.

  Yakıt deposu girişine monte edilen ve üzerinde programlanabilen bir mikroçip taşıyan depo halkasıdır.

  Tarafınıza E-mail ile göndereceğimiz şifre ile yetkili servisler tarafından ücretsiz montaj sağlanır ve yakıt alımı yapılabilir. Araç istasyona yakıt alımı için gittiğinde İstasyon Satış Görevlisi pompa tabancasını aracın pompa kapağına yerleştirdiğinde otomasyon sistemi üzerinden aracınızda montajı yapılmış ekipman ile araç bilgileriniz okunur ve yakıt dolumu başlar.

  5 araç ve üzerinde aracınız mevcutsa talep ettiğiniz adreste yetkili servis araç ekipman montajını gerçekleştirebilir.

  Kart kullanmayı tercih ederseniz araç plakasına  tanımlı kart adresinize ücretsiz gönderilir. 

  İstasyona gidildiğinde Sürücü veya İstasyon Satış Görevlisi tarafından pompa üzerindeki okuyucuya okutularak alışveriş yapılabilir.

  Araç bilgileriniz kart ile tanındıktan sonra yakıt dolumu başlar.

  Tarafınıza her araç için ayrı Petrol Ofisi Kartı gönderilecek olup, kart üzerinde araç plakanız yazmaktadır.

  Ayrıca pompada kart okutulduğunda tanımlı aracın plakası pompa otomasyonunda görüntülenmekte ve İstasyon Satış Görevlisi tarafından kontrolü sağlanmaktadır.

  Sisteme katılım ücretsizdir. Tarafınıza gönderilecek kart veya aracınıza montajı yapılacak ekipman ücretsiz olup, montaj içinde ücret ödemeniz gerekmiyor.

  Vergi numarası sahibi herkes kullanabilir.

  Tüm başvuru süreçleriniz tamamlandıktan sonra Kartınız elinize ulaştığında veya Ekipmanın aracınıza montajı gerçekleştiğinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Sistemden çıkma talebinizi 0850 255 05 76 nolu telefondan veya info@pointakaryakit.com adresinden yapabilirsiniz.

  Tarafınıza tanımlanan indirimden faydalanamazsınız. İstasyona ödeme yapmanız gerekir. İşlemlerinizi sistemde görüntüleyemezsiniz.

  Türkiye’de 1800 ü aşkın akaryakıt istasyonu bulunana Petrol Ofisi’nin 1650 istasyonunda sistem üzerinden AutoMatic logolu pompaya yanaşarak yakıt alımı sağlayabilirsiniz.

  Her aracınıza ayrı ayrı günlük-aylık-yıllık veya tek seferde maksimum alım tutarı gibi detaylı limitlendirme yapabilirsiniz.

  Petrol Ofisi istasyonlarında motorin ve benzin ürünleri alışverişlerinizde sistemden faydalanabilirsiniz.
  Lpg sisteme dahil değildir.

  Mobil uygulama üzerinden yaptığınız tüm başvurularda %4 indirim alabilirsiniz. Ayrıca aylık yakıt tüketiminize göre fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

  Mobil uygulama üzerinden araç sil alanından aracınızı silebilir veya müşteri hizmetlerine ulaşarak sistemden çıkarmak istediğinizi bildirebilirsiniz. Her iki durumda aracınızın sistem tanımlaması iptali tarafımızdan gerçekleştirilecektir.

  Müşteri hizmetlerimize 0850 255 0576 no lu telefondan veya info@pointakaryakit.com adresinden bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sürenize kadar aracın almış olduğu tüm akaryakıt bedeli tarafınıza fatura edilecektir.

  Her yakıt alımınızın ardından Point Akaryakıt Uygulamasına tanımladığınız kredi kartınızdan, size özel tanımlanan indirim tutarı düşüldükten sonraki tutar tahsil edilecektir. Markette ödeme yapılmamaktadır.

  Sistemimize tanımladığınız kredi kartınızdan ortalama bir depo yakıt alımı veya sizin belirleyeceğiniz tutarda provizyon alınmaktadır.

  Kredi kartınızın kullanılabilir bakiyesi üzerinden sizin talep ettiğiniz tutarda sağlanan bloke işlemidir. Tahsilat değildir.

  Yakıt alım işlemlerinizde önce yakıt dolumu sağlanır, sonra tahsilat gerçekleşir. Tahsilatın gerçekleştirilemediği durumlar için teminat olarak provizyon alınmaktadır.

  Point Akaryakıt tarafından sms ile bilgilendirme yapılarak yakıt alımınız sistem üzerinden kapatılır. Kredi kartınızı müsait hale getirdiğinizde Mobil Uygulamada provizyon güncelle işlemini sağlayarak kredi kartınızdan provizyon alınmasını sağladığınızda aracınızın yakıt alımı otomatik olarak açılacaktır.

  Ödemenizi anlık olarak gerçekleştirebilir, sonra yakıt alabilirsiniz.

  Aracımiçin Mobil uygulamada kartlarım alanında Yakıt Cüzdanı kullanarak kredi kartı bilgileriniz sistemimize kaydedilmeden işlemleriniz gerçekleşir.

   

  Önce yakıt cüzdanınızı doldurun sonra aracınızın deposunu.

  Yakıt cüzdan size zaman tasarrufu sağlamak ve pratik ödeme kolaylığı için tasarlanmıştır.

  Po kartınızla istediğiniz Petrol Ofisi AutoMatic istasyonundan kartı pompaya okutarak yakıtınızı alabilirsiniz.

  Yakıt Cüzdan ile Temassız ve hızlı çözüm sağlayarak zamandan kazanabilirsiniz.

  PCI DSS güvenlik altyapısı ve BDDK denetimindeki bankalar tarafından güvenlik en üst seviyede tutulmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz Merchant Safe Unipay güvencesi ile saklanır.

  Kredi kartınızın internet üzerinden alışverişlere ve mail order işlemlerine açık olması gerekmektedir. Konuyla ilgili bankanızla görüşebilirsiniz.
  Sistemde en az bir kredi kartı tanımı olması gerekmektedir. Önce yeni kredi kartınızı tanımlayın. Sonra silmek istediğiniz kredi kartınızı sola doğru çektiğinizde sil butonu çıkacaktır. Sil butonunu tıklayarak eski kredi kartı bilginizi silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

  İstasyondan bilgi fişi alabilirsiniz. Aracınızdan inmeden fiş/fatura almadan yakıt alabilirsiniz. Her ayın 15 i ve son günü tarihli olarak ayda iki defa sisteme kayıt ettiğiniz e-mail adresinize e-fatura/e-arşiv olarak faturanız gönderilecektir.

  Hayır. Katılım sağlamış olduğunuz sistem üzerinden yakıt aldığınızda ödemeniz Point Akaryakıt tarafından kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

  Evet. Dilerseniz her 15 günde bir kesilen faturanızın fatura tarihini takip eden 5. Gün kredi kartınızdan faturanız tahsil edilebilir. Bunun için kredi kartınızdan ortalama 20-25 günlük akaryakıt tüketiminiz kadar provizyon alınır. Alınan provizyon tutarı kadar aracınız/araçlarınıza yakıt alım limiti tanımlanır.
  Point Akaryakıt mobil uygulama – işlemlerim alanında anlık olarak takip edebilirsiniz.
  DBS – Teminat mektubu veya havale-eft ile de farklı vade seçenekleri ile çalışma taleplerinizi 0850 255 0576 no lu telefondan veya info@pointakaryakit.com adresinden yapabilirsiniz.
  Petrol Ofisi A.Ş. AutoMatic Filo Yönetimi ile Şirket araçlarınızın akaryakıt ihtiyaçlarını Türkiye’nin en geniş istasyon ağına sahip PO istasyonlarında; istenilen limitler dâhilinde ve en gelişmiş otomasyon altyapısı ile %100 kontrolünü sağlayıp, tüm bilgileri gerçek zamanlı olarak ekranınıza getirip filonuzu yönetebilirsiniz. Automatic akaryakıt alımlarınızda bir kazanç sistemidir.